Шестой школьный день

Шестой день недели — суббота — является органичной частью целостной учебно-воспитательной системы школы. Одной из важных задач, стоящих пред педагогическим коллективом школы, является эффективная организация воспитательной работы в шестой школьный день. Она планируется и проводится в соответствии с общешкольным планом работы школы, органично дополняя и продолжая его. Особое внимание уделяется проведению в субботу физкультурно-оздоровительной и спортивно-массовой работы.

Цели и задачи воспитательной работы в шестой школьный день

Цели воспитательной работы в шестой школьный день:

- укрепление физического, психического и морального здоровья;

- создание эффективной системы гражданского и патриотического воспитания;

- интеллектуальное развитие и гражданское становление школьника;

- участие детей и подростков в полезных делах и акциях.

 

Задачи воспитательной работы в шестой школьный день:

- формировать у детей и молодёжи гражданской позиции посредством участия в социально значимых делах, развитие социальной активности;

- приобщать детей и молодёжь к нравственно-духовным ценностям, через заботу и сохранение природного и культурного богатства своей Родины;

- формировать патриотизм у детей и молодёжи, уважение к ветеранам ВОВ и местам воинской славы;

- формировать потребность у молодого поколения к заботе о Родине, её интересах в защите и сохранении экологических ресурсов;

- формировать гармонично развитую общественно активную личность;

- повышать нравственную и эстетическую культуру учащихся;

- создать условия успешной социализации личности ребёнка;

- восстанавливать и развивать физические и духовные силы детей соответствующей организацией досуга.

свернуть

План основных мероприятий в 6-й школьный день на 2-е полугодие 2020/2021 уч.года

06.01.2021

План работы дзяржаўнай установы адукацыі ў шосты школьны дзень на ІІ паўгоддзе 2020/2021

3 чвэрць

16.01

Гульня – трэнінг «Лідар і яго каманда»

1-4

Педагог-арганізатар

Лыжныя гонкі

5-8

Белавус В.М.

Спаборніцтвы па настольнаму тэнісу

9-10

Белавус В.М.

23.01

Віктарына «Правільнае харчаванне – аснова здароўя»

1-4

Южык Ж.З.

Конкурс  прэзентацый «Мы – здаровае пакаленне”

5-8

Педагог-арганізатар

Гульня «Харчаванне. Здароўе. Спорт»

9-10

Анішчук К.У.

30.01

Экалагічная віктарына «Жывёльны свет»

1-4

Паталей А.І.

Пазнавальна-забаўляльная гульня «Што? Дзе? Калі?»

5-8

Белавус В.М.

Калаж «Які выдатны гэты свет»

9-10

Анішчук К.У.

06.02

Конкурс малюнкаў «Мы выбіраем жыццё»

1-4

Зуй С.З.

Вечар сустрэчы выпускнікоў «Мы рады сустрэчы з вамі»

5-10

Анішчук К.У.

13.02

«Гадзіна памяці» (да Дня памяці воінаў-інтэрнацыяналістаў)

1-4

Шымак В.Д.

Спартландыя «Самыя, самыя»

5-8

Белавус В.М.

Круглы стол «Вечная памяць – Афганістан»

9-10

Петрашкевіч МС.

20.02

Конкурс вершаў «Абаронца Айчыны»

1-4

Южык Ж.З.

Конкурсная праграма «А ну, хлопцы»

5-8

Зіміч С.М.

Рыцарскі турнір «Мы мацнейшыя»

9-10

Педагог-арганізатар

27.02

Гульня-падарожжа «Формула здароўя»

1-4

Паталей А.І.

Відэападарожжа  «Віртуальная агрэсія»

5-8

Янушкевіч Т.М.

Відэафільм «Каштоўнасці жыцця»

9-10

Анішчук К.У.

06.03

Конкурс малюнкаў «Нашы  бабулі»

1-4

Зуй С.З.

Канцэртная праграма «Мілая мама»

1-10

Южык Ж.З.

13.03

Спартыўны конкурс «Займіся спортам – стань першым»

1-4

Белавус В.М.

Спаборніцтвы па шашках, шахматах

5-8

Белавус В.М.

Спаборніцтвы па піянерболе

9-10

Белавус В.М.

20.03

Гульня «Па старонках любімых кніг»

1-4

Шымак В.Д.

Інтэлектуальная гульня «Час пытанняў і адказаў»

5-8

Белавус В.М.

Круглы стол «Маё галоўнае права»

9-10

Петрашкевіч М.С.

27.03

«Усе прафесіі важныя, усе прафесіі патрэбныя» - віктарына

1-4

Южык Ж.З.

Конкурс прэзентацый «Сучасныя прафесіі»

5-8

Варанцова А.А.

Круглы стол «Дарога ў будучыню»

9-10

Анішчук К.У.

4 чвэрць

10.04

Конкурс малюнкаў да Дня касманаўтыкі

1-4

Паталей А.І.

«Не, шкодным звычкам», праграма, прысвечаная Сусветнаму дню здароўя

5-8

Зіміч С.М.

Спартыўна-забаўляльная праграма «Дзеля жарта»

9-10

Петрашкевіч М.С.

17.04

Круглы стол «Памятаць, каб не паўтарылася»

1-4

Зуй С.З.

Конкурс плакатаў «Чарнобыль: трагедыя, подзвіг, папярэджанне»

5-8

Янушкевіч Т.М.

Вусны часопіс «Калі б не тая, красавіцкая ноч»

9-10

Анішчук К.У.

24.04

Сусветны дзень кнігі. Экскурсія ў сельскую бібліятэку

1-4

Шымак В.Д.

Гульня «У свеце прыгожага»

5-8

Белавус В.М.

Удзел у акцыі па добраўпарадкаванні помнікаў і брацкіх магіл

9-10

Петрашкевіч М.С.

08.05

Вусны часопіс «Ніхто не забыты, нішто не забыта»

1-6

Педагог-арганізатар

Музычна-літаратурная кампазіцыя да Дня Перамогі

7-10

Педагог-арганізатар

15.05

Інтэлектуальная гульня «Свая гульня»

1-4

Южык Ж.З.

 Свята  «Цяпло сямейнага ачага»

5-8

Зіміч С.М.

Круглы стол «Сям'я ўсяму пачатак»

9-11

Анішчук К.У.

22.05

Гульня  «Хто хоча стаць піянерам?»

1-4

Педагог-арганізатар

Гульня-падарожжа  «Мы – жыхары Піянерыі»

5-8

Педагог-арганізатар

Спаборніцтвы па баскетболе

9-10

Белавус В.М.

29.05

«Падарожжа ў краіну чароўных сноў» - інтэлектуальная гульня

 

Паталей А.І.

Фотакалаж «Стукаецца лета ў дзверы»

5-8

Янушкевіч Т.М.

Віктарына «Планета Здароўя»

9-10

Петрашкевіч М.С.

свернуть

График работы объединений по интересах в субботу вo II полугодии 2020/2021 учебного года

Графік работы аб’яднанняў па інтарэсах у суботу                                       

ў II паўгоддзі 2020/2021 навучальнага года

 

№ п/п

Назва аб’яднання па інтарэсах

Час работы

Кіраўнік

1

Бяспечнае дзяцінства

13.00 – 13.45

Зіміч С.М.

2

Народная спадчына

14.00 – 15.45

Зуй С.З.

3

АФП. Спартыўныя гульні (ад Івянецкага ЦТДіМ)

17.00 – 19.00

Белавус В.М.

4

Спартыўнае арыентаванне (ад Івянецкага ЦТДіМ)

13.00 – 17.00

Белавус В.М.

свернуть

Учебно-познавательная деятельность

ВУЧЭБНА-ПАЗНАВАЛЬНАЯ ДЗЕЙНАСЦЬ

Час работы

Назва мерапрыемства

Класы

Месца правядзення

Адказны

10.00 -12.00

Дадатковыя заняткі па вучэбных прадметах

1-10

 

Настаўнікі - прадметнікі

10.00 – 10.45

Абагульняючы факультатыўны курс па вучэбнаму прадмету «Матэматыка»

9

Каб. № 5

Зуй В.А., настаўнік матэматыкі

11.10 – 11.55

Падагульняльны факультатыўны курс па беларускай мове

9

Каб. № 5

Паталей Л.І., настаўнік беларускай мовы і літаратуры

11.00 – 11.45

Сям’я і шлюб беларусаў: гісторыя і сучаснасць

10

Каб. № 7

Зіміч С.М., настаўнік гісторыі

свернуть

График работы спортивного зала во ІІ полугодии 2020/2021 учебного года

Графік работы спартыўнай залы ў ІІ паўгоддзі 2020/2021 навучальнага года

Дні

тыдня

Спартыўныя мерапрыемствы, урокі фізічнай культуры і здароўя

Час правядзення

Адказны

панядзелак

Урок  фізічнай культуры і здароўя, 5 клас

10.00 – 10.45

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

Урок  фізічнай культуры і здароўя, 9 клас

10.55 – 11.40

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

Урок  фізічнай культуры і здароўя, 1,2 клас

11.55 – 12.40

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

Урок  фізічнай культуры і здароўя, 3 клас

13.55 – 14.40

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

Урок  фізічнай культуры і здароўя, 4 клас

16.45 – 17.30

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

аўторак

Урок  фізічнай культуры і здароўя, 7 клас

10.00 – 10.45

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

ГЗС, 8 клас

10.55 – 11.40

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

ГЗС, 5 клас

12.55 – 13.40

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

Урок  фізічнай культуры і здароўя, 10 клас

14.50 – 15.35

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

Урок  фізічнай культуры і здароўя, 6 клас

16.45 – 17.30

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

серада

Урок  фізічнай культуры і здароўя, 5 клас

10.55 – 11.40

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

Урок  фізічнай культуры і здароўя, 8 клас

13.55 – 14.40

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

ГЗС, 4 клас

16.45 – 17.30

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

чацвер

ГЗС, 9 клас

09.00 – 09.45

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

Урок  фізічнай культуры і здароўя, 1, 2 клас

10.55 – 11.40

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

ГЗС, 7 клас

13.55 – 14.40

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

ГЗС, 3 клас

15.50 – 16.35

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

ГЗС, 6 клас

16.45 – 17.30

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

пятніца

ГЗС, 1, 2 клас

10.00 – 10.45

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

Урок  фізічнай культуры і здароўя, 10 клас

10.55 – 11.40

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

Урок  фізічнай культуры і здароўя, 9 клас

11.55 – 12.40

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

Урок  фізічнай культуры і здароўя, 8 клас

12.55 – 13.40

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

Урок  фізічнай культуры і здароўя, 7 клас

13.55 – 14.40

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

Урок  фізічнай культуры і здароўя, 3 клас

15.50 – 16.35

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

Урок  фізічнай культуры і здароўя, 4 клас

16.45 – 17.30

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

Урок  фізічнай культуры і здароўя, 6 клас

17.40 – 18.25

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

субота

ГЗС, 10 клас

Спартыўныя мерапрыемствы

Спартыўны клуб «АФП. Спартыўныя гульні»

Спартыўны клуб «Юны турыст»

10.00 – 10.45

11.00 – 18.00

Белавус В.М., настаўнік фізічнай культуры

 

свернуть

ГРАФІК правядзення стымулюючых і падтрымліваючых заняткаў на 2020/2021 навучальнага года

СНЕЖАНЬ                                  

Дата правядзення

Клас

П.І.І. па бацьку настаўніка

пятніца

1

Южык Жанна Зіноўеўна

серада

2

Паталей Алена Іванаўна

серада

3

Зуй Святлана Зіноўеўна

пятніца

4

Шымак Віктар Дзімітравіч

05.12.2020

 

5

 

Южык Жанна Зіноўеўна

12.12.2020

Анішчук Крэсціна Уладзіміраўна

19.12.2020

Петрашкевіч Марыя Станіславаўна

05.12.2020

 

6

 

Южык Жанна Зіноўеўна

12.12.2020

Зіміч Сяргей Міхайлавіч

19.12.2020

Шымак Віктар Дзімітравіч

05.12.2020

 

7

 

Зіміч Сяргей Міхайлавіч

12.12.2020

Янушкевіч Тамара Мар’янаўна

19.12.2020

Зуй Святлана Зіноўеўна

05.12.2020

 

8

 

Зіміч Сяргей Міхайлавіч

12.12.2020

Варанцова Анастасія Анатольеўна

19.12.2020

Петрашкевіч Марыя Станіславаўна

05.12.2020

 

9

 

Паталей Алена Іванаўна

12.12.2020

Янушкевіч Тамара Мар’янаўна

19.12.2020

Петрашкевіч Марыя Станіславаўна

05.12.2020

 

10

 

Варанцова Анастасія Анатольеўна

12.12.2020

Анішчук Крэсціна Уладзіміраўна

19.12.2020

Паталей Алена Іванаўна

чацвер

2

Паталей Алена Іванаўна

субота

10

Зіміч Сяргей Міхайлавіч

 

свернуть